Obsah:

Anonim

Americká asociace motocyklistů (AMA) byla založena v roce 1924 za účelem ochrany práv motocyklistů. Je to největší organizace motocyklů na světě. Cílem AMA je podporovat bezpečné a zábavné jízdu na motocyklu pro všechny jednotlivce, ať už je to soutěžní nebo rekreační. Mezi platy motocyklových závodníků AMA patří závodní ceny, odměny pro průmysl a sponzorství.

AMA motocykloví závodníci dostanou zaplaceno, aby vyhráli závody a propagovali výstroj.

Ceny AMA Racing

Část platu motocyklového závodníka AMA pochází z výhry, které vyhrál každý závod. V závodní sezóně je 17 závodů AMA supercross a každá z nich vyplatí jinou peněženku. V roce 2009, AMA supercross kabelku pro 450 třídy byla výplata $ 12,000 pro vítěze, a $ 550 výplata pro jezdce, který skončil 30th. Peněženka AMA supercross pro třídu 250 byla výplatou $ 2.500 za první místo a $ 230 za pozici 30.

Cena průmyslu Bonus

Další částí platu motocyklového závodníka AMA jsou peníze získané z odměn průmyslových bonusů. Tyto ceny jsou udělovány společnostmi jezdcům, kteří nosí své zboží. Tito jezdci musí během závodu nosit zboží a zobrazovat název společnosti. V roce 1999, AMA Bonus Award Listings ukázaly, že v superbikové třídě závodů, nejvyšší prémie za průmysl v prvním místě skončila $ 7,800. Jezdec měl nárok na tuto bonusovou cenu spolu s peněženkou vítěze.

Propagační sponzorství

Poslední složkou platu motocyklového závodníka AMA je vydělávání peněz prostřednictvím propagačních sponzorů. Aby se tyto sponzorství dostali, musí se závodníci prodat sponzorům. Musí vysvětlit sponzorům, jak mohou prodávat své produkty, stejně jako dosahovat vysokých hodnocení na závodech, protože sponzori chtějí zobrazovat reklamy uvádějící, že závodníci, kteří používají své produkty, byli první. V minulosti, tyto sponzorství přinesly další součty 80.000 dolarů ročně na závodníky, kteří používají tyto produkty.

Pracovní výhled

Motocyklový závodník AMA se může stát každý jednotlivec. Počet osob, které mohou závodit, není omezen. Nicméně, aby se žít jako závodník, jednotlivec musí umístit vysoko v žebříčku. To je těžké, protože jen několik jedinců může umístit do závodu. Každoročně se v USA konají četné profesionální i neprofesionální závody, na kterých se účastní stovky účastníků. Výplaty v těchto závodech se obvykle pohybují od $ 12,000 do $ 230 za závod. Jednotlivec, který v každém ze 17 závodů AMA umístil 30. místo, by za rok udělal jen kolem 3 910 $.